w roku szkolnym 2004/2005:

 

sobota, 12 marca 2005 roku

Konferencja Ekologiczna w Przedszkolu "EKOLUDKI"

 

 

poniedziałek, 10 stycznia 2005 roku

Spotkanie z 6-latkami z grupy drugiej podczas zimowego spaceru w wiosennej scenerii

 

czwartek, 13 stycznia 2005 roku

Dynamiczna zabawa choinkowa w grupach 5 i 6 - latków

 

wtorek, 22 grudnia 2004 roku

Wszystkie dzieci z wypiekami na twarzy uczestniczyły w odtwarzaniu wydarzeń sprzed 2000 lat w Betlejem.

 

środa, 13 października 2004 roku

Dzieci z grupy 3, 3-4 i 4-latków  spotkały się z Panem Policjantem i jego psem przewodnikiem Maszą Pan Łaszcz zapoznał dzieci ze swoją pracą, jak również z pracą psa. Poinformował dzieci jak należy się zachować z kontakcie z obcym psem.

 

piątek, 08 października 2004 roku

08.10.04r. do najmłodszej grupy trzylatków przyszła Pani Policjantka. Rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię tylko w towarzystwie dorosłych. Zwróciła uwagę dzieciom, aby nie rozmawiały z nieznajomymi i nie brały od nich cukierków. Na koniec spotkania przeczytała piękne wiersz o ruch ulicznym.

 

czwartek, 07 października 2004 roku

Rodzice dzieci z grupy 6-latki/2mieli okazję uczestniczyć w zajęciach. Warzywa bez tajemnic podczas których ich pociechy poznały cyfrę i liczbę. Podczas zabawy dzieci ze swoimi rodzicami układały kształt cyfry 1 ze skakanek jak również uczestniczyli w grze "Losujemy warzywa" i "Literowy krąg". W czasie zajęć panowała miła atmosfera.

 

środa, 29 września 2004 roku

Dzieci z grup sześcioletnich oraz pięcioletnich odbyły wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Mrozy.

Powitała nas Pani ekolog Iza Poletyło, która przypomniała dzieciom zasady zachowania się w lesie i zachęciła do spaceru. Podczas wędrówki dzieci oglądały świat przyrody.

Obserwowały zmiany zachodzące jesienią, rozpoznawały drzewa i krzewy po liściach i owocach, podziwiały piękne, małe sadzonki w szkółce leśnej. Szukały na drzewach porostów, aby określić stan czystości środowiska leśnego.

Pani ekolog w sposób dostępny opowiadała o życiu lasu, zwyczajach zwierząt i ptaków. Na zakończenie dzieci śpiewały piosenki o lesie, piekły kiełbaski zjadały je z wielkim apetytem. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń oraz niezbędnych wiadomości przyrodniczych.

 

 

Spotkanie grupy 5-latki z grupą dzieci z klasy "0" ze Szkoły Podstawowej Nr 7. Spotkanie odbyło się z okazji uroczystości "Imieniny grupy".

Tego dnia grupa otrzymała nazwę "Leśne duszki". W trakcie spotkania nasze dzieci z przedszkola spożyły sałatkę owocową".

 

 

Spotkanie integracyjne dzieci z grupy 5-latki z MPiŻ "E" z uczniami Gimnazjum Specjalnego ZSBM.

Temat spotkania: Orientacja w schemacie własnego ciała. Nauczycielki: Małgorzata Kiryłło i Jolanta Beziuk.

 

czwartek, 23 września 2004 roku

Gość w grupie "Skrzatów" . 4-latki z panią D. Zylińską zaprosiły do przedszkola mamę swojej koleżanki z grupy: starszą posterunkową Panią Agatę Jonik z Powiatowej Komendy Policji w Ełku.

Pani Policjantka opowiedziała dzieciom o bezpiecznym prawidłowym przekraczaniu jezdni, o bezpiecznych zabawach w przedszkolu, w domu i w ogrodzie, a także o tym jak dzieci powinny zachowywać się w kontakcie z obcymi ludźmi.

Opowiedziała również o swojej pracy, którą wykonuje z wielką pasją i zaangażowaniem. 4-latki zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę dotyczące bezpieczeństwa na drodze w scence rodzajowej p.t. "Wacuś na przejściu".

Pani Agata Jonik w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała w przedszkolu wiersze Wandy Chotomskiej, związane również tematycznie z omawianym tematem. Wręczyła wszystkim dzieciom naklejki "Jestem uważny, jestem bezpieczny" oraz kolorowankę z sygnalizatorem świetlnym.

To było bardzo interesujące spotkanie.

 

czwartek, 23 września 2004 roku

Także nauczycielka gr. 3-4 latki Ewa Chrzanowska zaprosiła do swojej grupy starszą posterunkową Panią Agatę Jonik.

Pani Agata przybliżyła dzieciom temat "Bezpieczna droga do przedszkola", poinformowała jak należy zachować się w stosunku do osób obcych, (którzy zaczepiają dzieci).

Zapoznała ze strojem policjanta. Pani policjantka włączyła się do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" recytując wiersz Z. Holskiej "Droga".

 

poniedziałek, 20 września 2004 roku

W grupie 6-latki W dniu 20.09.2004 roku odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji.

Panowie policjanci rozmawiali z dziećmi na temat "Bezpieczeństwo na drodze, w domu i na podwórku". Zapoznali też ze sprzętem jakim posługują się w swojej pracy. Dzieci podziękowały za dobre rady i wskazówki. Wręczyły panom policjantom barwne laurki.

 

pierwsze dni września.

Dla nowo przybyłych dzieci jest to trudny okres. Często przy rozstaniu z rodzicami reagują płaczem. Nie trwa to jednak długo, już po chwili są radosne i uśmiechnięte czego dowodzą te zdjęcia.

Zabawy w przedszkolnym ogrodzie, to prawdziwa frajda nie tylko 5-latkom.

 

 

Dzieci z grupy 5-latki wraz ze swoimi paniami: Małgorzatą Popielarz i Jolantą Beziuk uczestniczyły w akcji "Sprzątanie Świata".

Sprzątały posesję przedszkola i plac przy przedszkolu.

Przedszkolaki rozumieją ideę przedsięwzięcia i chętnie dbają o swoje najbliższe środowisko.

 

środa, 1 września 2004 roku

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2004/2005 pożegnaliśmy koleżanki z Rady Pedagogicznej MPiŻ "E" panią mgr Agatę Jureczka oraz panią Krystynę Gromotowicz.

Nauczycielki przeszły do grup "zerowych" do Szkoły Podstawowej Nr 7.

Życzymy sukcesów zawodowych w dalszej pracy pedagogicznej.

 

sierpień 2004 roku

Dni adaptacyjne "Przyjazne Przedszkole dzieciom i rodzicom" tzw. "dni otwartych drzwi" w grupie 3 i 4-latków