Festyn Rodzinny pt .”Grunt to rodzinka”

Festyn Rodzinny pt. .”Grunt to rodzinka”  to wspólna zabawa z rodziną w przedszkolu w ramach Dni: Matki, Dziecka i Ojca.

Do ogrodu przedszkolnego przy ul. Pięknej 20 przybyło ponad 200 osób. Pogoda była jak na zamówienie a słońce towarzyszyło nam we wspólnych tańcach, zabawach, śpiewie oraz konkursach.

Prowadząca – nauczycielka p. Małgorzata Popielarz  - przez cały czas trwania festynu zapraszała uczestników do zakupienia pysznego, przedszkolnego bigosu oraz smakowitych pączków. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie wymiany drzwi wejściowych w budynku grup młodszych  przy ul. Pięknej 20. Zapraszano także do częstowania  się napojami i owocami. Można było również nabyć nowości wydawniczych dla dzieci.

Podczas festynu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. ”Moja rodzina”- wyłoniono i nagrodzono  zwycięzców. Nauczycielki: p. Ewa Chrzanowska i p. Małgorzata Ignatowicz  - organizatorki konkursu oraz pani dyrektor Anna Sierotko ogłosiły werdykt komisji konkursowej i wręczyły dzieciom nagrody  oraz drobne upominki.

I miejsce Kuba Gąsiorowski – 4-l,

Klaudia Gostkowska  5 – l/1

II miejsce  Ola Adamczuk – 5-l/2

Klaudia baran – 6-l/1

Dominika Andrzejczyk- 5-l/2

III miejsce   Julia Podczaska – 3-l

Jakub Sobota – 6-l/2

Odbyły się zabawy i gry  ruchowe w grupach na terenie ogrodu przedszkolnego przygotowane pod kierunkiem  nauczycielek:

3- latki:  mgr Hanny Błyszczek

3-4-latki: mgr Jadwigi Czarneckiej i mgr Jolanty Beziuk

4-latki: mgr Małgorzaty Ignatowicz i mgr Danuty Górskiej

5-latki 1: mgr Joanny Kowalewskiej  i mgr Marii Łepkowskiej

5-latki 2: mgr Ewy Chrzanowskiej i Anny Konopko

6-latki 1: mgr Bożeny Chomik i mgr Małgorzaty Popielarz

6-latki 2: mgr Jolantt Rydzewskiej i mgr Anety Kossak

Odbyła się również prezentacja poszczególnych grup przedszkolnych od najmłodszych do najstarszych.

3- latki

3-4-latki

5-latki 1

5-latki 2

6-latki 1

6-latki 2

Na zakończenie prezentacji grup wystąpiły dzieci z gr. 6-latki/, które odniosły sukces w przeglądach i konkursach piosenki dziecięcej.

Jako pierwsza wystąpiła Wiktoria Zamojska, która zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego programu telewizyjnego „Od przedszkola do Opola” i uczestniczyła w nagraniu wraz z mamą i nauczycielką, która ją przygotowała.

Następnie wystąpił duet „Pod słońcem” z piosenkę pt. „Być dzieckiem” - laureaci XII Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Złota Nutka”, organizowanego przez Ełckie Centrum Kultury. Duet ten zdobył główną nagrodę „Złota Nutkę” w kategorii duety.

Na koniec zaprezentował  się zespół „Pracowite dziatki z chatki Małgorzatki” w piosence „Marzenia dzieci”. Zespół zdobył również główną nagrodę w kategorii zespoły. Wszystkie dzieci zostały przygotowane przez nauczycielkę p. Małgorzatę Popielarz.

Na festynie gościły lokalne media - przedstawiciele „Gazety Współczesnej” i „Gazety Olsztyńskiej”. Na gorąco przeprowadzano wywiad z panią dyrektor przedszkola mgr Anną Sierotko oraz z  uczestnikami rodzinnej zabawy.