7 grudnia 2005 r. uzyskanie Zielonego Certyfikatu II stopnia

7 grudnia 2005 r. otrzymaliśmy Zielony Certyfikat II stopnia -  znak jakości placówki pełniącej rolę lokalnego ośrodka promującego ideę zrównoważonego rozwoju uwzględniającego cztery aspekty: przyrodniczy, społeczny, gospodarczy i kulturowy.

Wręczenie znaku jakości pracy placówki - Zielonego Certyfikatu II stopnia odbyło się w Warszawie w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Program istnieje od czterech lat i jest wydawany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Środowiska, Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jest realizowany przez twórców Fundacji Edukacji Ekologicznej i Ośrodka Edukacji Ekologicznej EKO – OKO w Warszawie. Jesteśmy wśród 44 placówek uhonorowanych Zielonym Certyfikatem I i II stopnia na terenie całego kraju. W VI edycji programu Zielony Certyfikat wśród 14 placówek wyróżnionych znakiem jakości pracy a trzech placówek o Zielonym Certyfikacie II stopnia jesteśmy jedną placówką przedszkolną i jedyną jak dotychczas tak wysoko ocenionym przedszkolem w mieście i w województwie.

Na pamiątkę uroczystości wspólne zdjęcie z przedstawicielami Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” z głównym koordynatorem programu Zielony Certyfikat, prezesem zarządu Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej  p. Honoratą Waszkiewicz oraz z ekspertami programu p. Ewą Pytlak i Jagodą Dybysławską.