Wizyta władz organu prowadzącego i nadzorującego
w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” w Ełku

5 stycznia przybyli na spotkanie z kadrą i rodzicami dzieci uczęszczającymi do przedszkola przedstawiciele Urzędu Miasta Ełk i Kuratorium Oświaty Delegatura Ełk. W związku z uhonorowaniem Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku dwoma certyfikatami - znakami jakości placówki: Zielonym Certyfikatem II stopnia – jako lokalnego ośrodka zrównoważonego rozwoju oraz Certyfikatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła przyjazna środowisku”,

Dyrektor Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” pani mgr Anna Sierotko podzieliła się z zebranymi gośćmi sukcesami placówki. Podziękowała za pracę nauczycielkom, wszystkim pracownikom oraz za współpracę rodzicom, społeczności lokalnej i dziennikarzom lokalnych mediów.

Pani mgr Katarzyna Skolmowska – wicedyrektor Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki”, przygotowała część multimedialną prezentującą działania placówki przyjaznej środowisku w zakresie idei zrównoważonego rozwoju. Zebrani goście mieli możliwość obejrzenia fragmentów nagrań z kasety wideo z uroczystości wręczania obu certyfikatów w Reszlu i w Warszawie.

Pan  Prezydent  Janusz  Nowakowski z satysfakcją i zadowoleniem przyjął fakt nadania przedszkolu takiego wyróżnienia, pogratulował wszystkim pracownikom oraz rodzicom.

Pan Prezydent Janusz Nowakowski odczytał list gratulacyjny w imieniu samorządu Miasta Ełk i życząc dalszych sukcesów wręczył pani dyrektor przedszkola.

Wiceprezydent Krzysztof Wiloch przekazał na ręce pani dyrektor mgr Annie Sierotko bukiet kwiatów wraz z gratulacjami. Do gratulacji i życzeń dołączyły obecne: Pani Wizytator Danuta Żylińska z Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku oraz Pani Inspektor Wydziału Edukacji Urszula Dobrowolska.