Dzieci witają Mikołaja - 6 grudnia 2006 roku

Dawno, dawno temu, daleko stąd żył duchowny, który pragnął nade wszystko, by ludzie byli szczęśliwi. Przez całe życie pomagał biednym, a czynił to w sposób tak dyskretny, że nikt z obdarowanych nie domyślał się nawet, skąd pochodzą rzeczy znajdowane pod drzwiami lub wpadające przez okno

Jako święty Mikołaj stał się patronem wielu profesji, bo tak szczodrego opiekuna chcieli mieć wszyscy. Oczywiście wiadomo, że podarki najbardziej kochają dzieci, dlatego św. Mikołaj jest przede wszystkim ich patronem i świętym najbardziej przez nie ukochanym.

W przedszkolu ten dzień obchodzimy bardzo uroczyście. Dzieci ubierają się na czerwono, a na głowach dumnie noszą „mikołajowe czapki”. 6 grudnia każdą grupę odwiedza szczególny gość- Mikołaj. Przynosi cały worek prezentów i wraz z dziećmi bawi się, tańczy, śpiewa. To jeden z najbardziej oczekiwanych dni w przedszkolu.