„Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku” - 14 grudnia 2006 roku

Jednym z zadań przedszkola jest wprowadzenie dzieci w świat literatury pięknej w celu pobudzenia w nich pozytywnego stosunku do ksiązki jako źródła wiedzy i przygotowania przyszłego odbiorcy książki – aktywnego czytelnika. Wiek przedszkolny jest najbardziej naturalnym czasem, w którym należy jak najwięcej czytać dzieciom. Poprzez czytanie osoba dorosła staje się pośrednikiem między dzieckiem a książką. Czytając dzieciom pobudzamy ich wyobraźnię i aktywność intelektualną, odwołujemy się do ich uczuć i wrażliwości. Dążyć należy do tego, aby dziecko miało kontakt z książką w różny sposób. Takiego zdania jest Jolanta Beziuk nauczycielka grupy 5 – latki 2, która od wielu lat systematycznie współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Ełku. Swoją współpracę opiera o programy własnego autorstwa lub współautorstwa. 14 grudnia 2006 roku dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku pani mgr Iwona Drażba nadała pani Jolancie Beziuk tytuł „Przyjaciela Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku” wręczając certyfikat i odznakę.