„Dorośli i dzieci segregują śmieci” - 17 maja 2007 roku

Na uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Dorośli i dzieci segregują śmieci” zostali zaproszeni wszyscy autorzy prac wraz ze swoimi nauczycielami. W konkursie brały udział dzieci z Przedszkoli Nr 3, 6, 7  i oczywiście z naszego.

CELE KONKURSU:

-  propagowanie postaw ekologicznych,

-  zwrócenie uwagi na konieczność segregacji śmieci,

-  dostrzeganie, przeżywanie i wyrażanie różnymi środkami plastycznymi

bliższego i dalszego środowiska społeczno- przyrodniczego,

-   prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dziecięcej.

Na konkurs nadeszło 13 prac z wyżej wymienionych przedszkoli.

Komisja w składzie:

-  dyrektor przedszkola Anna Sierotko

-  nauczyciel plastyki ze SP Nr7 w Ełku Anna Milewska

wybrała 7 prac, których wykonawcy zostali  wyróżnieni i 6 prac, których wykonawcy zostali laureatami konkursu.

Konkurs realizowany był w ramach projektu „Ekoludek sprzymierzeńcem przyrody”, finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Ełku. Nagrody w konkursie sponsorował Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Ełku.

Uroczystość uświetniło przedstawienie dzieci z grupy 6latki 1 „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Za organizację konkursu i uroczystość odpowiedzialne były panie: Jagoda Czarnecka, Renata Hajdamach i Małgorzata Ignatowicz.

Za udział w konkursie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich nauczycielkom.