Nasz przyjaciel – Kubuś Puchatek

Październik to miesiąc poświęcony Kubusiowi Puchatkowi, ulubieńcowi dzieci. Nauczycielki z grupy 5 – latki 2 Jolanta Beziuk i Elżbieta Stefanowska wraz z wychowankami urządziły w sali kącik poświęcony misiowi. Dzieci z wielkim zaangażowaniem gromadziły przeróżne akcesoria. W kąciku zgromadzono mnóstwo pluszaków – Kubusiów i jego przyjaciół. Pięciolatki przyniosły również wiele pozycji książkowych, czasopism i puzzli. W sali powstało nowe miejsce do zajęć i zabaw.

Z okazji 80 urodzin Kubusia Puchatka przedszkolaki urządziły misiowi przyjęcie urodzinowe. Z kolorowej masy solnej wykonały przepiękny piętrowy tort i umieściły go w kubusiowym kąciku. W takt muzyki tańczyły ze swoimi maskotkami. Jak na prawdziwym przyjęciu nie zabrakło poczęstunku – kubusiowego co nieco.

Do głośnego czytania książek o ich ulubionym misiu zaprosiły kierownika Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej- panią Irenę Gorczkowską.