Wycieczka do Muzeum Kropli Wody  - maj 2007 roku

Grupa dzieci 5 letnich wybrała się na wycieczkę do Muzeum Kropli Wody. Mieści się ono w Wieży Ciśnień w Ełku. Przewodnikiem naszym był pan opiekujący się muzeum.

Dzieci zapoznały się z wyposażeniem wnętrz. Miały okazję obejrzeć stare przedmioty i sprzęty służące ludziom w codziennym życiu w dawnych czasach. Porównywały je z nowoczesnymi przedmiotami i urządzeniami. Oglądały stare krany, hydranty, konewki, beczki, cebry, nosidła służące do czerpania i przenoszenia wody. W starych metalowych skrzynkach widziały różne butelki do przechowywania napoi.

Na zdjęciach obejrzały wygląd Ełku z pierwszej połowy XX wieku i porównywały z panoramą widoczną z okien wieży.  Na placu obok wieży wyeksponowano pompy i urządzenia przeciwpożarowe z dawnych czasów.