Festyn rodzinny - 31 maja 2007 roku

Jak co roku  cała społeczność przedszkola wspólnie bawiła się na festynie rodzinnym, który tym razem odbył się pod hasłem „Baw się z nami papierowymi odpadami”. Dzieci zaprezentowały cześć artystyczną:

• „Tańczące ekoludki”- sambę wykonały dziewczynki z 6-latków1 i 6-latków2, które wzięły udział w Przeglądzie Tańca Nowoczesnego organizowanego w ECK  w Ełku.

• przedstawienie 6-latków1 „Żyj z przyrodą w zgodzie” - montaż słowno-muzyczny

• występ dzieci z 6-latków, które brały udział w „Mini pleybeck show” w ECK. Dziewczynki reprezentowały kraj włoski i wykonały piosenkę INGRID.

Występ Julii Głowackiej -  zdobywczyni I nagrody na Festiwalu Piosenki Dziecięcej ZŁOTA NUTKA

W trakcie festynu pani dyrektor zaprezentowała kompleks sprawnościowy zakupiony w ramach realizacji projektu „Ekoludek sprzymierzeńcem przyrody” a finansowany przez Starostwo Powiatowe w Ełku.

W trakcie festynu rozdano nagrody w konkursie dla dzieci i ich rodziców pt. „Śmieciosztuka”. Wszyscy mogliśmy podziwiać pomysłowość wykonania prac konkursowych.

W ogrodzie przedszkolnym dzieci wraz z rodzicami mogły zajrzeć do różnych stoisk przygotowanych przez nauczycielki i ciekawie spędzić czas:

• punkt „Rodzinny portret”- wykonanie zdjęć z tłem

• punkt „Zabaw zręcznościowych”-

• punkt „Niespodzianek intelektualnych"

• punkt „Zajęć plastyczno-technicznych"

• punkt „W bajkowej krainie mody”-  wykonywanie strojów z nieużytków,

• punkt „Malowanie twarzy"

• punkt  „Nieużytkami też można się bawić”- zabawy sprawnościowe

Był smaczny bigos i kawa dla dorosłych a dla dzieci owoce i soki. Wszyscy wesoło bawiliśmy się i za rok znów się spotkamy.