Pięciolatki w bibliotece - październik 2006

Aby zaspokoić podstawowe potrzeby rozwijającej się osobowości dziecka nauczycielki grupy 5 – latki 2  Elżbieta Stefanowska i Jolanta Beziuk w roku szkolnym 2006/07 podjęły współpracę z Filią Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się na ulicy Jana Pawła II. W październiku dzieci odbyły wycieczkę do biblioteki w celu zapoznania się z pracą bibliotekarza, rolą biblioteki dla społeczeństwa oraz rolą książki w życiu każdego człowieka. Nauczycielki z wychowankami systematycznie wypożyczają książki, które czytane są w przedszkolu. Nauczycielki Jolanta Beziuk i Elżbieta Stefanowska poprzez codzienne czytanie dzieciom wzbogacają wiedzę swoich wychowanków, rozwijają ich uwagę, pamięć, mowę i myślenie, uszlachetniają uczucia, kształcą charakter. Rozbudzają zamiłowanie do książki.