ZABAWOWE PRZEBOJE

Dzieci są bardzo szczęśliwe, gdy rodzice lub dziadkowie mogą razem z nimi przebywać i wspólnie się bawić . Mając na uwadze to, jak wiele korzyści przynoszą wspólne zabawy, zorganizowałam zajęcia otwarte dla rodziców i dziadków w grupie 4-latków. Zajęcia odbyły się w dniu 9-11-2006r.

Jesień to pora roku, która skłania do refleksji, różnych przemyśleń, dlatego też zaplanowałam cykl zajęć poświęconych listopadowej pogodzie. Temat spotkania: „Jak w deszczowe dni bawili się babcia, dziadek, nasi rodzice a jak my - Czyli zabawowe przeboje „Dziadków, rodziców i moje”.

Dzieci miały okazję poznać zabawy, w które bawili się ich najbliżsi gdy byli dziećmi. Spotkanie rozpoczęliśmy od piosenki „Wszyscy są, witam was” dla wytworzenia miłej atmosfery. Wszyscy bawili się przy piosence „Pingwin”.

Przerywnikiem zabaw były wspomnienia dziadków i rodziców,  o których z zaciekawieniem słuchały dzieci.  „Ciuciubabka” to druga zabawa, która wywołała wiele radości i śmiechu.

Dalszej części spotkania towarzyszyły inne zabawy znane dziadkom  i rodzicom. Były to: „Jaworowi ludzie”, „Buduję most”, „Siała baba mak”, „Stary niedźwiedź”, „Mam chusteczkę”.

Spotkanie było bardzo udane. Dziadkowie byli bardzo szczęśliwi, że mogą bawic się razem z wnukami. WSZYSCY BYLI ZADOWOLENI, ATMOSFERA BYŁA WSPANIAŁA

OPRACOWAŁA       mgr Hanna Błyszczek