Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa” - 19 grudnia 2007 roku

Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa” skierowany był do dzieci ze wszystkich grup wiekowych oraz do ich rodzin. Cele konkursu to:

– kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,

– rozwijanie pomysłowości, kreatywności, inwencji twórczej zainspirowanej Bożym Narodzeniem,

– integrowanie rodzin wokół zabawy i radości płynącej ze wspólnego tworzenia.

Wpłynęło 37 prac przestrzennych wykonanych przeróżnymi technikami. Do budowy szopek wykorzystywane były głównie materiały ekologiczne tj. drewno, tektura, siano, trzcina, słoma. Część szopek miało tradycyjną formę, część (w tym jedna ze zwycięskich) formę nowoczesną, oszczędną w środki artystyczne z postaciami zwierząt i Świętej Rodziny wykonane własnoręcznie z plasteliny, modeliny i gipsu.

Najmłodszą uczestniczką konkursu była dziewczynka z grupy żłobkowej i jej rodzina. Komisja pierwsze miejsce przyznała:

Julii Kiersztyn z rodziną

Maciejowi Flakowskiemu z rodziną

Wszyscy wykonawcy szopek zostali nagrodzeni.

Na uroczystości wręczenia nagród oprócz dzieci i ich rodzin obecni byli również:

Naczelnik Wydziału Edukacji  Pan Stanisław Zalewski, Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku Pani Barbara Dziuba, Pani Inspektor Urszula Dobrowolska, Pani Inspektor Renata Kowalska

Uroczystość uświetniło przedstawienie Jasełek w wykonaniu działającego już od roku w przedszkolu Koła Teatralnego, w których wystąpiły dzieci z gr. 6-latki2  jak również ich rodzice.

Wykonane szopki zostały poddane licytacji. Prawie wszystkie szopki  sprzedano głównie zaproszonym gościom i rodzicom, którzy te szopki wykonali i chcieli je zachować dla siebie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie przedszkola w środki dydaktyczne do pracy z dziećmi metodą kinezjologii edukacyjnej, bajkoterapii i muzykoterapii.