Konkurs przyrodniczy „Mali miłośnicy przyrody” - 19 marca 2008 roku

Dwie grupy sześciolatków po raz kolejny zmagały się w konkursie wiedzy przyrodniczej „Mali miłośnicy przyrody”. Tym razem 6-latki1 pod opieką Pań  D. Górskiej i D. Żylińskiej były „Przylaszczkami” a 6-latki2 wraz ze swoimi Paniami J. Beziuk i E. Stefanowską „Żonkilami”.

Głównym celem konkursu było usystematyzowanie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego. Dzieci miały okazję wykazać się wiadomościami na temat wiosennej przyrody, zasad jej ochrony, czynników, które zagrażają środowisku przyrodniczemu. Oprócz zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności związanych z ochroną przyrody sześciolatki wykazały się także umiejętnością czytania, pisania, układania i rozwiązywania matematycznych zadań z treścią, rozwiązywania krzyżówek, rebusów, pokonywania toru przeszkód.

Przedszkolakom dzielnie kibicowali ich rodzice, a komisja konkursowa (dyrektor Ełckiego Centrum Ekologicznego - Roman Paczkowski, wicedyrektor przedszkola Małgorzata Ignatowicz) oceniła dzieci bardzo wysoko przyznając nagrody w postaci gier stolikowych, książek do czytania i kolorowania, słodyczy i napojów.