Tegoroczny Laureat Nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz - 3 kwietnia 2008 roku

Tegorocznym Laureatem Nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz  została miedzy innymi Dyrektor Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku Pani Anna Sierotko. Jest to nagroda ustanowiona i przyznawana przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola” i jest kontynuacją Ogólnopolskiego Konkursu Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego OSOBOWOŚĆ ROKU. Patronat honorowy nad konkursem sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Wojewódzcy Kuratorzy Oświaty. Nagroda przyznawana jest osobom, które budują nowe oblicze polskiej edukacji przedszkolnej.

Do tegorocznej 2007/2008 edycji konkursu Panią Dyrektor nominowała Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku Pani Barbara Dziuba w porozumieniu z Prezydentem Ełku i Naczelnikiem Wydziału Oświaty Urzędu Miasta. Do kapituły wpłynęło z całej Polski ponad 50 zgłoszeń z czego nagrodzono 10 osób. Nagrodę wręczano podczas 3 Ogólnopolskiego Forum Wychowania Przedszkolnego w Krakowie.  Pani Anna Sierotko jest jedyną nagrodzoną z województwa warmińsko-mazurskiego. Gratulujemy!!!