Spotkanie z grupą kolarzy - 13 maja 2008 roku

W dniu 13.05.2008r. w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki" w Ełku odbyło się spotkanie z grupą kolarzy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Kolarskiego "PRIM" EŁK. Goście zapoznali dzieci z budową i wyposażeniem rowerów oraz z odpowiednim strojem kolarskim. W interesujący sposób i z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swoich treningach, porażkach i oczywiście sukcesach. Podkreślili uroki i korzyści jazdy na rowerze. Kolarze zwrócili uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po ścieżkach rowerowych i ulicach. Przedszkolaki słuchały gości z wielkim zainteresowaniem i z wypiekami na twarzy, mogły z bliska obejrzeć wyczynowe rowery a nawet z pomocą kolarzy przejechać się na nich. Na zakończenie dzieci podziękowały kolarzom za rozmowę i zaprosiły na przedszkolną ścieżkę rowerową.  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu <Czy piechotą czy rowerem - z mamą, tatą na spacerek>, który finansowany jest z budżetu Miasta Ełk.