Otwarcie Przedszkolnej Ścieżki Rowerowej - czerwiec 2008 roku

27 maja, w trakcie Festynu Rodzinnego nastąpiło otwarcie Przedszkolnej Ścieżki Rowerowej. Fundusze na jej utworzenie  pozyskaliśmy z Konkursu Dużych i Małych Grantów Miasta Ełk pisząc Projekt „Czy piechotą, czy rowerem - z mamą, tatą na spacerek”. Głównym celem zadania jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszych, pasażerów i rowerzystów.

Przy współpracy policjantów wytyczyliśmy ścieżkę, przejście dla pieszych, potrzebne znaki drogowe. Kolejnymi zadaniami w projekcie były:

• Zajęcia dydaktyczne w poszczególnych grupach

• Wycieczki dzieci na skrzyżowanie

• Wycieczka promenadą

• Spotkania z policjantem

• Spotkanie z kolarzami

• Konkurs wiedzy o ruchu drogowym

• Festyn Rodzinny- otwarcie ścieżki rowerowej

Za uzyskane pieniądze z budżetu Miasta Ełk zakupiliśmy szereg pomocy służących do realizacji wyżej wymienionych działań, np.: 5 rowerów, gry dydaktyczne, kaski, nagrody, pachołki, znaki drogowe….  Pragniemy bardzo podziękować także tym wszystkim, którzy nam pomogli przy realizacji ścieżki, całej społeczności przedszkolnej, Prezesowi Ełckiego Stowarzyszenia Ekologicznego Panu Romanowi Paczkowskiemu, Kierownikowi Referatu ds. Zarządzania Drogami Miejskimi Pani Edycie Nagolskiej za nieodpłatne przekazanie znaków drogowych w wersji „mini” i białej farby, Komendzie Powiatowej Policji w Ełku.

Ścieżka rowerowa, jej wyposażenie oraz zdobyte doświadczenie poszerzy przedszkolne otoczenie edukacyjne z zakresu wychowania komunikacyjnego i wykorzystywane będzie przez kolejne lata.

Realizacja powyższych zadań przyczyni się do kształtowania wśród dzieci i ich rodzin właściwych nawyków zdrowotnych i z zakresu bezpieczeństwa na drogach.