Bezpiecznie poruszamy się po drogach - wrzesień 2007 roku

We wrześniu wszystkie dzieci w przedszkolu zapoznają się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach: chodzą na spacery, wycieczki na najbliższe skrzyżowanie, obserwują przejścia dla pieszych, ruch uliczny i poznają niektóre znaki drogowe. Przedszkolaki wiedzą, że najwięcej o bezpieczeństwie mogą im powiedzieć policjanci i dlatego zapraszają ich na spotkania do przedszkola.

Dzieci zapoznały się z umundurowaniem gości, sprzętem policyjnym, dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i ulicach i kogo prosić o pomoc w razie niebezpieczeństwa, obejrzały również krótki film o zachowaniu się w momencie spotkania z nieznajomym psem. Dzieci przećwiczyły obronną pozycję zwaną „żółwiem”. Najwięcej emocji wzbudził krótki pokaz tresury psa zaprezentowany w przedszkolu.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniach, zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami.