V edycja programu „Święto Drzewa” - październik 2007 roku

6-latki1 pod opieką   Danuty Żylińskiej włączyły się do V edycji programu „Święto Drzewa”, które co roku jest obchodzone 10 października. Tegoroczne wydarzenia są wpisane w ogólnopolską akcję ONZ „Obsadźmy naszą planetę. Kampania Miliarda Drzew”.

Partnerem programu są Lasy Państwowe, które dla chętnych szkół oferują sadzonki drzew. W naszym przypadku darczyńcą sadzonek było Nadleśnictwo Ełk w Mrozach, od którego pozyskaliśmy sadzonki świerku.

Sześciolatki przez tydzień poszerzały swoje umiejętności i wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej poprzez między innymi wycieczki, spotkania z ekologiem, akcję zbierania makulatury i wykorzystywania jej do zajęć plast.- tech.., sadzeniu drzew w ogrodzie przedszkolnym, zbieraniu nasion drzew i krzewów, poznawaniu dzieł literatury dziecięcej.

Jedno z posadzonych drzew otrzymało nazwę „Drzewo pokoju”.

„Sadzimy drzewa dla ludzi, Ziemi i dla pokoju na świecie”