Konkurs pod tytułem „Chcę być zdrowy i wesoły” - 9 listopada 2007 roku

9.11.2007r. dzieci z grupy 6-latki1 i 6-latki2 wzięły udział w zmaganiach konkursowych pod tytułem „Chcę być zdrowy i wesoły”. 6-latki1 wraz z nauczycielkami: D. Żylińską i D. Górską wybrały na tę okoliczność nazwę „cytrynki”, a w ich strojach dominował kolor żółty. 6-latki2 pod opieką nauczycielek E. Stefanowskiej i J. Beziuk były pomidorkami, ubranymi w kolory czerwone.

Konkurencje konkursowe związane były z treściami wychowania zdrowotnego, a w szczególności z bezpieczeństwem zachowań w ruchu drogowym, podczas zabaw w budynku i na świeżym powietrzu, ze zdrowym odżywianiem się i aktywnym spędzaniem czasu wolnego a także z różnorodną aktywnością ruchową. Do zadań dzieci należało miedzy innymi: narysowanie treści plakatu na temat: „Co sprzyja zdrowiu” i zaprezentowanie go na forum, bezpieczne przeprowadzenie „niewidomego” kolegi po torze przeszkód, segregowanie „zdrowych” i „niezdrowych” produktów żywnościowych, układanie rymowanek o zdrowiu.

Potyczkom konkursowym kibicowali rodzice obu grup, a oceniało jury w składzie: dyrektor Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” pani Anna Sierotko, wicedyrektor MPiŻ „Ekoludki” pani Małgorzata Ignatowicz, przewodnicząca Rady Rodziców naszego przedszkola pani Jadwiga Filipowicz, intendentka przedszkola pani Apolonia Romanowska, lekarz Szpitala Wojskowego w Ełku pan Waldemar Tajl. Nagrody dla dzieci sponsorowali: Sklep Wielobranżowy „Miraż” w Ełku, Rada Rodziców naszego przedszkola, rodzice: W. Tajl, A. Łukowska, R. Gróbarczyk. Dzieci w dobrych humorach, zadowolone z siebie i werdyktu jury (wynik remisowy) cieszyły się z nagród, t.j soków owocowych, kolorowanek, owoców i zwierzątek – nasadek na kubki do mycia zębów. Konkurs był jednocześnie ewaluacją cząstkową treści programu własnego „Mogę żyć zdrowo i wesoło” realizowanego przez  nauczycielkę Danutę Żylińską w roku szkolnym 2007/8 w grupie 6-latki1.