Dokarmiamy zwierzęta zimą - 18 luty 2009 roku

Tego dnia wszystkie dzieci bawiły się na balu ekologicznym, który wpisał się już w historię placówki. Przy tegorocznej zabawie w grupach starszych nauczycielkom pomagali i asystowali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego z kl. II D2 (Ewelina Różyńska, Sylwia Buszyniewicz, Marta Skowysz, Klaudia Metelska, Anna Żukowska i Rafał Iwaniuk-Sawczuk). W ramach przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości zaproponowali nauczycielom przedszkola pomoc i współprowadzenie  balu.  I te najmłodsze, i najstarsze dzieci poprzebierały się za ulubione zwierzęta. Piesek tańczył z wiewiórką, zając z niedźwiedziem, biedronka z łosiem i wiele, wiele innych kolorowych par bawiło się razem, a prowadzący przebrani byli za duże, czarne koty. Dzieci z grup 3 i 4-letnich odbyły przy muzyce „podróż do lasu” gdzie miały różnorodne zadania do rozwiązania. Dzieci starsze składały przyrzeczenie, że będą chronić przyrodę, rozwiązywały zagadki i uczyły się nowych tańców.

Oczywiście biletem wstępu na bal były warzywa, które lubią zwierzęta. Kosze pełne kolorowych warzyw dzieci z grup 5 i 6- letnich zawiozły w piątek do Nadleśnictwa Ełk w Mrozach. Tam przy paśniku spotkały się z leśniczymi, którzy opowiedzieli dzieciom jak należy dokarmiać zwierzęta zimą. Przedszkolaki pod czujnym okiem pracowników leśnictwa złożyli pożywienie w wyznaczonym miejscu mając poczucie, że są odpowiedzialne za otaczającą je przyrodę. Na koniec wszyscy grzali się przy ognisku i z radością i śmiechem bawili śnieżkami w wyznaczonym miejscu.