Bezpieczne zabawy przedszkolaków - 22 kwietnia 2009 roku

„Bezpieczne zabawy przedszkolaków” - to tytuł konkursu plastycznego organizowanego przez nauczycielki naszego przedszkola: A. Kossak, D. Żylińską i J. Kowalewską a skierowanego do dzieci 5 6-letnich z ełckich przedszkoli.

Cele konkursu:

• Wzrost wiedzy i świadomości na temat bezpieczeństwa zabawy.

• Kształtowanie umiejętności przewidywania skutków zabaw w pobliżu jezdni.

• Rozwijanie umiejętności postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

• Stymulowanie wyobraźni, umiejętności przewidywania oraz podejmowania właściwych decyzji.

• Prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dziecięcej.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Komenda Powiatowa Policji w Ełku.

Dnia 10.04.2009r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. Jury starało się profesjonalnie, obiektywnie i rzetelnie ocenić  15 dostarczonych prac konkursowych kierując się następującymi kryteriami:

• ciekawa interpretacja proponowanej tematyki

• samodzielność wykonanej pracy

22 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród w tymże konkursie. Wyłoniono 4 laureatów i 15 wyróżnionych  (jedna praca była zespołowa). Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które wręczali zaproszeni goście:

Podinsp.mgr Krzysztof Kurzynowski

Podkom. Agata Jonik

Sierż. Monika Bekulard- rzecznik prasowy

Dyrektor MPiŻ”Ekoludki” mgr Anna Sierotko

Wicedyrektor  MPiŻ”Ekoludki” mgr Małgorzata Ignatowicz

Uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci z grupy 6-latki1 i 6-latki 2 przygotowane przez  panie D. Żylińską i A. Kossak.