Wkrótce do szkoły - maj 2009 roku

W maju dzieci z grupy 6-latki 2 z nauczycielka Danutą Żylińską odwiedziły po raz kolejny Szkołę Podstawową nr 7 w Ełku. Po odwiedzeniu części szkoły przeznaczonej dla uczniów kształcenia zintegrowanego dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez Panią Genowefę Chrzanowską.

Przedszkolaki dowiedziały się między innymi o tym, że zbiory  biblioteki  Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku liczą 10494 woluminy. Oprócz wydawnictw zwartych gromadzone są zbiory specjalne takie jak: kasety wideo, płyty CD, kasety magnetofonowe. Kącik czytelniczy dysponuje 24 tytułami czasopism. Ze zbiorów biblioteki korzystają uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Gimnazjum nr 2. Nauczyciele bibliotekarze realizują różne formy pracy pedagogicznej, m.in. zajęcia  biblioteczne, konkursy, wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Do pracy włącza się aktywnie koło przyjaciół książki. Użytkownicy  biblioteki mogą korzystać z dostępu do Internetu.

6-latki wykazały się nienaganną wiedzą na temat zachowania się w takich miejscach jak biblioteka, obejrzały zbiory książek dla najmłodszych, wzięły udział w różnych konkursach i quizach literackich. Miały okazję pochwalić się umiejętnościami  czytania a także wiedzą o literaturze dziecięcej. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia wręczyły Pani bibliotekarce wiosenne laurki, w zamian dostały cukierki i bajki do kolorowania. Stwierdziły zgodnie, że szkoła jest miejscem, do którego już w krotce chętnie zawitają jako pierwszoklasiści.