Kubusiowe co nieco - 6 maja 2009 roku

Tego dnia dzieci z grupy 5-latki 1 „¯abki” uczestniczy³y w bardzo ciekawych zajêciach z cyklu „Kubusiowe co nieco” oraz w warsztatach ceramicznych organizowanych w Centrum Edukacji Ekologicznej. Przedszkolaki pozna³y etapy powstawania miodu i jego rodzaje. Obejrza³y model prawdziwego ula wydr±¿onego w pniu drzewa i przymierza³y strój pszczelarza. Piêciolatki pozna³y tak¿e rodzinê pszczel± i zadania ka¿dego z jej cz³onków.

Na zakoñczenie tej czê¶ci zajêæ dzieci w³asnorêcznie wykona³y ¶wiecê z wosku pszczelego, któr± zabra³y na pami±tkê do domu.

Podczas warsztatów ceramicznych przedszkolaki poprzez pokaz, obserwacjê i samodzielne dzia³anie pozna³y sposób wylepiania przedmiotów z gliny. Ka¿de z dzieci mia³o okazjê wylepiæ gliniane serduszko i ozdobiæ wed³ug w³asnego pomys³u. Gotowe prace zosta³y wypalone w specjalnym piecu, znajduj±cym siê w E³ckim Centrum Kultury. Po dalszej obróbce, malowaniu i lakierowaniu bêd± wspania³ym prezentem dla mam z okazji „Dnia Matki”.

„¯abki” wróci³y do przedszkola podekscytowane i pe³ne wra¿eñ. Cieszy³y siê z wykonanych w³asnorêcznie prac, które pozwoli³y poznaæ nowe techniki plastyczne i poszerzyæ wiadomo¶ci o ¶rodowisku nas otaczaj±cym.