ZIELONY CERTYFIKAT II STOPNIA na kolejne 4 lata - 1 października 2008 roku

Delegacja Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki”w składzie: Anna Sierotko, Małgorzata Ignatowicz i Anna Konopko w dniu 1 października 2008r odebrała Certyfikat przedłużający prawo do posługiwania się przez placówkę znakiem ZIELONY CERTYFIKAT II STOPNIA na kolejne 4 lata. Certyfikat został wydany przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej pod patronatem Ministra Środowiska i Ministra Edukacji Narodowej, potwierdza, że Miejskie Przedszkole i  Żłobek „Ekoludki” w Ełku jest ośrodkiem zrównoważonego rozwoju.

W trakcie uroczystości, która miała miejsce na Ogólnopolskiej Konferencji w Bibliotece Narodowej w Warszawie 14 placówek wyróżnionych zostało Zielonym Certyfikatem I stopnia i 7 placówek z całej Polski otrzymało Zielony Certyfikat II stopnia w tym jedno przedłużenie na 4 lata otrzymało MPiŻ „Ekoludki”. Za szczególne osiągnięcia w pracy z młodym pokoleniem przedszkole  „Ekokoludki” otrzymało w prezencie od Koordynatora Programu Zielony Certyfikat - DVD PHILIPS-a.

Wszystkie placówki, które w Finale IX edycji wyróżniono Zielonym Certyfikatem zostały włączone do Gali Konkursu Lider Polskiej Ekologii, która odbędzie się w Warszawie 22.10.2008r. Będzie to II część uroczystości, na którą zaproszeni zostaną goście honorowi i przedstawiciele placówek. W trakcie Gali zostaną wręczone Emblematy i gratulacje od Ministra Środowiska.

W ramach realizacji projektu ekologicznego „Podglądamy przyrodę” grupy 5-latki1 i 5-latki2 wybrały się z wizytą do gospodarstwa agroturystycznego w Szarejkach. Celem jej było poznanie i obserwacja zwierząt żyjących na wsi w gospodarstwie domowym oraz zmian zachodzących w przyrodzie podczas wczesnej jesieni. Dzieci miały okazję obserwować konie arabskie, krowy rasy niemieckiej, kozy, barany, owieczki, świnie, psy i koty, kury, kaczki i indyki. Ten bardzo ciekawy dzień w gospodarstwie został zakończony ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek oraz zabawą na łonie natury. Wycieczka była udana tym bardziej, że dopisała słoneczna pogoda. Dzieci do przedszkola wróciły pełne wrażeń, wiadomości i energii potrzebnej do zdobywania nowych doświadczeń.