„Szkoła Przyjazna Środowisku”  CERTYFIKAT II STOPNIA - 21 października 2008 roku

Jesteśmy jedną z 29 placówek, które otrzymały w tym roku Certyfikat II stopnia Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

Uroczyste wręczenie  tegoż Certyfikatu odbyło się 21 października 2008 roku w sali  Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku" jest przyznawany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie na wniosek Kapituły reprezentującej:

• Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

• Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej

• Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

• Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej

• Ligę Ochrony Przyrody

Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie szkół i placówek oświatowych integrujących społeczność szkolną wokół działań na rzecz poszanowania zasobów środowiska.

Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku” to wyróżnienie przyznawane szkole/placówce oświatowej za doskonalenie procesów dydaktycznych i wychowawczych poprzez realizację zagadnień z zakresu edukacji ekologicznej dla zrównoważonego rozwoju.