Dzień Marchewki - 5 luty 2009 roku

Grupy 4-latki 1 i 2 („Żabki”, i „Motylki”) zorganizowały w przedszkolu wspólną uroczystość „Dzień Marchewki”, której honorowym gościem była pani dyrektor Anna Sierotko. Nauczycielki Marta Mikłosz i Barbara Rusak  opracowały scenariusz z programu „Przyjaciele Natury”. Dzieci przebrane w pomarańczowe bluzki bawiły się poznając dokładnie  to pełne witamin warzywo: układały puzzle, oglądały bajkę „W ogródku Dorotki”. „Przyjaciele” marchewki określały jej  kolor, smak, kształt, omawiały jej znaczenie dla zdrowia. Poznały też proces siania, wzrostu rośliny i sposób pielęgnacji grządek. Zabawy oraz degustacja w postaci soku, surówki i ciasta marchewkowego rozbudziły wiele zmysłów dzieci.

Uwieńczeniem uroczystości był wspólny taniec do piosenki „Urodziny marchewki”, otrzymanie marchewkowych kotylionów i obietnica dzieci, że od tej chwili będą jadły marchewkę.