Festyn Rodzinny 2009 - 26 maja 2009 roku

Coroczne Festyny Rodzinne na stałe wpisały się już w harmonogram działań Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku. Tegoroczny odbył się w Dniu Matki 26 maja 2009r. Dzieci miały okazję złożyć życzenia ukochanym Mamom i wręczyć wykonane przez siebie upominki.

Imprezę w barwnie udekorowanym ogrodzie przedszkolnym poprowadzili zaprzyjaźnieni z placówką aktorzy Teatru „Co-Nieco” z Białegostoku. Zabawy, konkursy i tańce przebiegały pod hasłem „Zabawy w cyrku”. Przedszkolaki brały udział w wyścigach węży (pluszowych), rzucaniu do celu, magicznych sztuczkach. Dużo radości sprawiło przedstawienie w wykonaniu marionetki żonglującej piłkami. Wszystko przeplatane było tańcami - rozgrzewańcami, w których brały udział całe rodziny.

Dzieci z przedszkola również zaprezentowały swoje umiejętności. Grupa dziewczynek zatańczyła ekspresyjny taniec kubański Cza- Cza, którego nauczyły się podczas realizacji projektu „Mogę wiele, tylko mi pomóż” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Sześcio i pięciolatki zaśpiewały przygotowane na konkurs ”Złotej Nutki” piosenki.

W trakcie imprezy można było posilić się bigosem, pączkami i owocami. Przedszkole wypracowało wiele ciekawych form współpracy z rodzicami a jedną z nich jest właśnie coroczna organizacja festynu. Placówka stara się stworzyć optymalne warunki dla rozwoju dzieci, czego przejawem jest dążenie do bardzo dobrej współpracy placówki ze środowiskiem rodzinnym wychowanków.