Hokus–Pokus czyli dziecięce zabawy wróżbami - 28 listopada 2008 roku

Ostatnie dni listopada związane są z tradycją andrzejkowych zabaw połączonych z wróżbami. W związku z tym w grupie 3-latków, noszących nazwę „Tęczowe motyle”, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematyka zajęć dotyczyła co prawda andrzejkowych wróżb, ale nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Wróżby zostały odpowiednio przerobione i dostosowane do wieku dzieci. Ze względu na bezpieczeństwo trzeba było zrezygnować ze zwyczajowego lania wosku, ale i tak 3-latki oraz ich rodzice mogli uczestniczyć w wielu innych, nie mniej atrakcyjnych wróżbach. I tak, dzieci wyciągały z worka przedmioty charakterystyczne dla różnych zawodów aby dowiedzieć się, kim będą w przyszłości. Kolejne wróżby z wodą i kulkami miały odpowiedzieć na pytania, jaką zabawkę dostaną w najbliższym czasie i czy czeka ich wielka fortuna. Dużo emocji wzbudziła wróżba ze słomkami, która wskazała, kto urośnie duży, a kto musi więcej jeść i to najlepiej surówek, żeby dogonić innych. Przerywnikami we wróżeniu były zabawy ruchowo - muzyczne,  w których uczestniczyli także przybyli na zajęcia rodzice.

W pozostałych grupach w tym dniu również odbywały się andrzejkowe zabawy, wróżby i tańce a panie zamieniły się w dobre wróżki.