Konkurs wiedzy o przyrodzie - 29 maja 2009 roku

29.05.2009r. odbył się w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” międzygrupowy konkurs wiedzy pt. „Kocham przyrodę - potrafię ją chronić”. Do zmagań konkursowych stanęły dwie grupy 6-latków pod opieką nauczycielek: A. Kossak i D. Żylińskiej.

Celami konkursu było:

• rozwijanie zainteresowania światem przyrody

• utrwalenie wiedzy na temat ekosystemu leśnego

• kształtowanie postaw ekologicznych

• nabywanie umiejętności współpracy w zespole i grupie

• doskonalenie umiejętności czytani, pisania, koncentracji uwagi i logicznego myślenia

Do zadań konkursowych należało miedzy innymi ułożenie zwierząt leśnych z puzzli a także przyporządkowanie do nich odpowiednich zdań, odgadnięcie szeregu odgłosów zwierząt leśnych albo zjawisk atmosferycznych, stworzenie plakatu z hasłem o ochronie lasów, pokonanie „leśnego toru przeszkód” czy zaśpiewanie piosenki o aktualnej porze roku.

Zmaganiom konkursowym przyglądali się rodzice z obu grup a trafność i szybkość odpowiedzi oceniało jury w składzie: Anna Milewska- ekolog z Nadleśnictwa Ełk w Mrozach, wicedyrektor MPiŻ „Ekoludki” Małgorzata Ignatowicz, rodzice z grupy 6-latki1 i 6-latki2. W atmosferze zdrowej rywalizacji i radosnej zabawy dzieci udowodniły swój wysoki poziom wiedzy o świecie przyrody i zasadach jej ochrony. Wykazały się także umiejętnościami czytania, pisania, współpracy w grupie a także pracy w sytuacjach stresu i ograniczonego czasu.

Za aktywny udział w konkursie 6-latki z obu grup otrzymały drobne upominki z Nadleśnictwa Ełk w Mrozach a z biura poselskiego Wojciecha Kossakowskiego ciekawe książki.