OBRAZY WYKONANE Z LIŚCI - 23 października 2008 roku

W październiku 2008 r. nauczycielki z naszego przedszkola pani Danuta Żylińska, Joanna Kowalewska i Aneta Kossak zorganizowały we współpracy z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Ełku konkurs plastyczny „Za co lubię jesień” skierowany do wychowanków naszego przedszkola i innych placówek tego typu w Ełku i okolicy. Jego celem było:

- prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dziecięcej,

- kreowanie młodych talentów,

- kształtowanie umiejętności psychospołecznych u dzieci,

- kształtowanie wyobraźni twórczej,

- zainteresowanie środowiskiem przyrodniczym i uwrażliwianie na jej piękno,

- pokazanie dzieciom, że natura może być doskonałym pretekstem do zabawy.

Nasz konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli innych przedszkoli z Ełku i okolic. Wpłynęły 52 prace wykonane z materiału przyrodniczego.

23.10.2008 odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej w składzie: Dyrektor Anna Sierotko, Danuta Żylińska, Joanna Kowalewska.  Jury starało się profesjonalnie, obiektywnie  i rzetelnie ocenić prace kierując się następującymi kryteriami: walory artystyczne i estetyczne pracy, ciekawa interpretacja proponowanej tematyki z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Spośród wszystkich prac komisja wyłoniła 6 laureatów i 8 wyróżnionych, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów prywatnych pozyskanych przez organizatorów konkursu.