Najcenniejszym skarbem każdego człowieka jest zdrowie - 22 października 2008 roku

Najcenniejszym skarbem każdego człowieka jest zdrowie. Jak należy o nie dbać trzeba uczyć dzieci od maleńkiego. Obowiązek ten spoczywa zarówno na rodzicach jak i przedszkolu. W ramach współpracy z rodzicami do grupy 3-latki1, noszącej nazwę „Tęczowe motyle”, z wizytą przybyła mama jednego z chłopców.

Nie była to zwykła wizyta. Otóż Pani Ania pracując jako pomoc stomatologiczna w jednym z ełckich gabinetów przyszła porozmawiać z dziećmi o ich uzębieniu. Maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchały o tym, co jest zdrowe, a co szkodzi ich zębom. Zaskoczyła ich wiadomość, że to co jest najsmaczniejsze wcale nie jest najzdrowsze. Mogły również pochwalić się swoimi wiadomościami zdobytymi wcześniej podczas zajęć. Gość zademonstrował prawidłową technikę mycia zębów. Ogromną sensację wzbudziły ogromne modele szczęki i szczoteczki do zębów, na których dzieci uczyły się prawidłowego mycia zębów. Potem wszyscy mogli praktycznie sprawdzić zdobyte podczas spotkania wiadomości. Pod czujnym okiem Pani Ani  maluchy myły zęby stosując się oczywiście do jej wcześniejszych wskazówek.

Na koniec wszystkie dzieci złożyły obietnicę, ze będą myć swoje zęby przynajmniej dwa razy dziennie.