Spotkanie z panią Ekolog - 9 grudnia 2008 roku

Tego dnia dwie grupy 6-latków i dwie grupy 5-latków uczestniczyły w spotkaniu z panią ekolog Anną Milewską. Podczas rozmowy z pracownikiem Nadleśnictwa Ełk w Mrozach przedszkolaki mogły utrwalić i poszerzyć swoje wiadomości z dziedziny środowiska przyrodniczego. Dzieci rozmawiały o lesie, jego funkcjach, warstwach oraz mieszkańcach. Wymieniały zwierzęta roślinożerne i mięsożerne mieszkające w środowisku leśnym. Odpowiadały także na pytania zadawane przez gościa na temat tego jak zwierzęta leśne przygotowują się do zimy i jak możemy pomóc im przeżyć tę ciężką porę roku.

Nowym tematem dla dzieci były profesjonalne formy ochrony przyrody, a więc takie pojęcia jak: parki narodowe, rezerwaty, pomniki przyrody. Ciekawostką była również opowieść pani ekolog o  ostoi bobrów znajdującej się w Nadleśnictwie Ełk w Bartoszach.

Na zakończenie dzieci podziękowały pani ekolog za interesujące spotkanie i zapowiedziały swój przyjazd do Nadleśnictwa z karmą  dla potrzebujących wsparcia zwierząt.