Sprzątanie Świata 2008 - 24 września 2008 roku

Wzorem ubiegłych lat nasze przedszkole we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej wzięło czynny udział we wrześniowej akcji „Sprzątnie Świata 2008”. Deszczowa pogoda pokrzyżowała nam trochę plany i sprzątanie musieliśmy przesunąć na 24 września. Czterolatki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” posprzątały ogród przy „budynku żłobka” na ul. Pięknej 20, pięciolatki  zaś okolice przedszkola na ul. Kilińskiego 48. Sześciolatki z wielkim zapałem zabrały się do sprzątania brzegu  jeziora oraz skarpy przy ulicy Pięknej. Najmłodsze dzieci wzięły udział w zajęciach o tematyce ekologicznej, przeprowadzanych przez nauczycielki w salach. Wszyscy uczestnicy po skończonej pracy zajadali się kiełbaskami pieczonymi na grillu.