Finał konkursu „STROIK ŚWIĄTECZNY” - 17 grudnia 2008 roku

Listopadowo-grudniowy konkurs dla dzieci i rodziców z naszego przedszkola stał się już tradycją w placówce. Tegoroczny polegał na samodzielnym wykonaniu stroika świątecznego z naturalnych materiałów przyrodniczych. W konkursie wzięło udział 39 prac wykonanych przez przedszkolaków i ich rodziców. Pomysłowość w ozdabianiu stroików przeszła nasze najśmielsze oczekiwania- znalazły się tam kasztany, łupinki od orzechów, jarzębina, słoma, pomarańczowe i cytrynowe krążki, popcorn. Wszystkie stroiki „powędrowały” do osób i instytucji w podziękowaniu za ich życzliwość oraz wsparcie, jak również wieloletnią pomoc przy realizacji wielu działań, projektów przedszkola MPiŻ „Ekoludki”.

Autorzy wszystkich prac zasłużyli na zwycięstwo i otrzymali nagrody podczas  uroczystości, na której byli obecni również:

Prezydent miasta Ełk Pan Artur Urbański,

Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Stanisław Zalewski,

Wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Ełku Pani Barbara Dziuba,

Etatowy Członek Zarządu Powiatu Ełckiego Pan Wojciech Kossakowski.

Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych nagród, które w tym roku zapakowane zostały w torby ekologiczne z logo naszego przedszkola.

Całą uroczystość uświetniły „Jasełka” w wykonaniu dzieci z grupy 5-latki1, a przygotowane pod kierunkiem pań: J. Rydzewskiej i A. Konopko.