Wizyta do gospodarstwie agroturystycznym w Szarejkach - 26 września 2008 roku

W ramach realizacji projektu ekologicznego „Podglądamy przyrodę” grupy 5-latki1 i 5-latki2 wybrały się z wizytą do gospodarstwa agroturystycznego w Szarejkach. Celem jej było poznanie i obserwacja zwierząt żyjących na wsi w gospodarstwie domowym oraz zmian zachodzących w przyrodzie podczas wczesnej jesieni. Dzieci miały okazję obserwować konie arabskie, krowy rasy niemieckiej, kozy, barany, owieczki, świnie, psy i koty, kury, kaczki i indyki. Ten bardzo ciekawy dzień w gospodarstwie został zakończony ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek oraz zabawą na łonie natury. Wycieczka była udana tym bardziej, że dopisała słoneczna pogoda. Dzieci do przedszkola wróciły pełne wrażeń, wiadomości i energii potrzebnej do zdobywania nowych doświadczeń.