Obchody ZIELONEGO DNIA - marzec 2009 roku

4- latki1 już od samego rana schodziły się do przedszkola ubrane w ubranka koloru zielonego. Przynosiły ze sobą zielone zabawki, które były przeznaczone do zabawy popołudniowej. Bawiły się zielonymi klockami konstrukcyjnymi budując fantastyczne budowle. Malowały też obrazki w kolorowankach i zeszytach używając różnych odcieni zielonej kredki.

W tym dniu zorganizowane zostały otwarte  zajęcia dydaktyczne pt. „Zielony dzień w naszym przedszkolu – rozwiązywanie zagadek tekstowych, obrazkowych, smakowych i zapachowych.” Zaproszeni rodzice mieli nie tylko okazję obserwować swoje pociechy na tle grupy, ale i czynnie uczestniczyć w proponowanych zabawach. Celem zajęć oprócz przedstawienia koloru zielonego jako przyjaznego środowisku były także: ćwiczenia w liczeniu w zakresie sześciu, poznawanie i utrwalenie nazw zielonych warzyw i owoców, rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego przez rozwiązywanie zagadek oraz popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków i ich rodziców.