Bal ekologiczny - 16 luty 2010 roku

16 lutego w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” w Ełku odbył się, jak każdego roku, bal ekologiczny. Od rana dzieci przynosiły warzywa, owoce, które były jednocześnie biletem wstępu na bal. W ten sposób zgromadziły bardzo dużo marchwi, kapusty, buraków, jabłek. Znalazła się nawet słonina dla sikorek. Na pięknie przystrojonej  sali tańczyły zwierzęta: jeże, wiewiórki, żabki, niedźwiedzie, sowy i borsuki. Na balu gościła również Pani Wiosna, na którą z utęsknieniem czekają dzieci. Czekają zapewne też i zwierzęta, które w okresie zimy potrzebują pomocy. Przedszkolaki bardzo chętnie włączają się w akcję pomocy leśnym przyjaciołom i rozumieją potrzebę dokarmiania ich w okresie zimy. Podczas balu ekologicznego tańce przy muzyce przeplatane były konkursami i zagadkami przyrodniczymi. Przedszkolaki utrwalały poznane wiadomości z zakresu ekologii i środowiska przyrodniczego.

Z powodu dużych opadów śniegu dzieci nie mogły osobiście zawieść zebrany pokarm do lasu. Kilka dnia po balu do przedszkola przyjechali pracownicy lasu i odebrali kosze warzyw.