Przedstawienia jasełkowe - grudzień 2009 roku

Okres przedświąteczny w naszym przedszkolu obchodzony jest bardzo pracowicie i uroczyście. Dzieci już na początku grudnia przygotowują pod kierunkiem swoich pań przedstawienia jasełkowe. Rodzice angażują się również w występy swoich pociech przygotowując stroje i pomagając w nauce roli. Mali aktorzy bardzo starają się aby Jasełka były uroczyste i wprowadziły wszystkich obecnych w świąteczny nastrój. Młodsze grupy i te starsze zaprosiły na tegoroczne przedstawienia swoich najbliższych, którzy z ogromnym wzruszeniem oglądali sceny o Bożym Narodzeniu.

W przedstawionych „Jasełkach” zgodnie z tradycją byli Trzej Królowie, Maryja, Józef, pastuszkowie, zwierzęta, gwiazdki i anioły, ale w tym roku dzieci z grupy 6-latki 1 zwróciły również uwagę na temat ochrony środowiska, nawiązując tym samym do myśli przewodniej przedszkola. Zachwyceni i wzruszeni rodzice podziwiali swoje pociechy w przepięknych strojach, wspólnie śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.  Wykonane przez rodziców zdjęcia i nagrania będą na pewno wspaniałą pamiątką beztroskich chwil spędzonych w przedszkolu.