Gdy jesteśmy jeszcze mali, o przyrodę będziemy dbali - listopad 2009 roku

W ramach realizacji projektu opracowanego przez nauczycielkę B. Chomik „Gdy jesteśmy jeszcze mali, o przyrodę będziemy dbali” grupa 3-latki 2 wykonała wiele działań.

W październiku trzylatki gościły u siebie leśniczego z Nadleśnictwa Ełk w Mrozach - Pana Bogdana Mordarskiego. Dzieci rozmawiały o życiu i zwyczajach zwierząt leśnych, o sposobach przygotowywania się ich do zimy. Z wielką uwagą i zainteresowaniem maluszki słuchały wypowiedzi gościa, a na zakończenie dziękując za spotkanie zadeklamowały wiersz „Dzik” i zaśpiewały piosenkę „Wiewióreczka”. Aby odszukać Panią Jesień najmłodsi wybrały się na wycieczkę po najbliższej okolicy przedszkola, podczas której obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie o tej porze roku.

W listopadzie dzieci podczas zajęcia „Jesienne obrazki” wykonały prace plastyczne wykorzystując materiał odpadowy, masę solną, żołędzie i kasztany. Z wielką radością tworzyły kompozycje z darów jesieni. Wykonanymi przez siebie pracami ozdobiły  swoją salę. Podczas zabaw porannych trzylatki układały wiele kompozycji płaskich ze zgromadzonych skarbów w kąciku przyrody. Bawiły się nimi, liczyły, porównywały. Takie zabawy sprzyjają rozbudzaniu inwencji twórczej, rozwijaniu myślenia, chęci poznawania najbliższego otoczenia, budzą zainteresowania przyrodą.