Kampania "Smacznie i zdrowo” - 21 września 2009 roku

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda”- to słowa piosenki, które towarzyszyły naszym dzieciom przy realizacji przez panią Joannę Rempalską kampanii „Smacznie i zdrowo”. Swoim działaniem objęła grupy 3 i 4- latków, w sumie 93 dzieci. Zajęcia poruszające tematykę profilaktyki próchnicy zębów u najmłodszych  były bardzo interesujące i pouczające. Sposób przekazania  wiadomości był bardzo bliski dzieciom i dostosowany do ich wieku. Pani Joanna demonstrowała jak prawidłowo myć zęby posługując się dużą formą szczęki i szczotką do zębów. Niespodzianką było krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Policealnej „Medyk” w Ełku. Po spotkaniu z pielęgniarką każdy z maluszków otrzymał pastę i  szczotkę do zębów.

Takie podejmowanie działań, mające na celu kształtowanie nawyku prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, jest jednym z wielu  celów wychowania przedszkolnego.