Konkurs „Śmieciowy potwór” - 23 grudnia 2009 roku

Tego dnia odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie „Śmieciowy potwór”.

Celem konkursu było:

–  rozwijanie pomysłowości, kreatywności, inwencji twórczej.

–  kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

–  integrowanie rodzin wokół zabawy i radości płynącej ze wspólnego tworzenia.

–  ukazanie sposobów wykorzystania materiałów odpadowych

Jak co roku rodzice i ich dzieci nie zawiedli nas i przynieśli ponad pięćdziesiąt prac. Do stworzenia swoich potworów wykorzystali przeróżne odpady znajdujące się w domu: puszki, nakrętki, kapsle, butelki plastikowe, torebki foliowe, gazety, nalepki, balony i wiele innych. Każda praca była pracochłonna, piękna i oryginalna. Mimo, że to śmieciowe potwory ale bardzo nam się podobały. Przedszkolaki z radością i zainteresowaniem oglądały wystawę prac. Część prac zostanie wyeksponowana za zgodą pana dyrektora R. Paczkowskiego w Centrum Edukacji Ekologicznej. Wszyscy twórcy prac otrzymali nagrody, które wręczała pani dyrektor Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” Anna Sierotko. Podczas uroczystości swoje przedstawienie o tematyce ekologicznej „Żyj z przyrodą w zgodzie” przedstawiły dzieci z grupy 6-latki 1 przygotowane pod kierunkiem pani Anny Konopko. Dziękujemy uczestnikom konkursu i zachęcamy do dalszego włączania się w  działania naszej placówki.