Kampania "Sprzątanie Świata 2009” - 18 września 2009 roku

Podobnie jak w latach ubiegłych dzieci z MPiŻ”Ekoludki” przyłączyły się do kampanii "Sprzątanie Świata 2009”. Tegoroczna akcja została przeprowadzona 18 września 2009 r. i przebiegała pod hasłem „Pomagajmy Ziemi - codziennie”. Z Centrum Edukacji Ekologicznej otrzymaliśmy worki na śmieci, rękawiczki oraz kiełbaski na grilla. Tym razem pogoda sprzyjała naszej pracy. Sześciolatki z wielkim zaangażowaniem zabrały się do sprzątania brzegu  jeziora oraz skarpy przy ulicy Pięknej. Pięciolatki wysprzątały okolice przedszkola a czterolatki ogród przedszkolny. Uwieńczeniem zakończenia akcji był odpoczynek przy grillu i zajadanie smacznych kiełbasek. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w takich akcjach i oczywiście do dbania o środowisko nie tylko raz do roku ale każdego dnia.