Narodowy Dzień Niepodległości - 16 listopada 2010 roku

11 Listopada to rocznica bardzo ważna dla naszego narodu i jak się okazuje także możliwa do uczczenia przez najmłodszych. Nauczycielki B. Rusak i M. Mikłosz wraz z sześciolatkami przygotowały montaż słowno-muzyczny. Do jego obejrzenia zaprosiliśmy: Prezydenta Miasta Ełk - Pana Artura Urbańskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji Pana Stanisława Zalewskiego, dzieci pięcioletnie i ich rodziców. Nauczycielki wiele wiadomości przekazały i utrwaliły w bardzo przystępny sposób: był wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, prezentacja symboli narodowych, legenda o Warsie i Sawie, piosenka „Płynie Wisła Płynie” oraz recytacja wiersza M. Brykczyńskiego „11 listopada”. Ostatnim punktem przedstawienia był śpiew hymnu polskiego oczywiście przy zachowaniu właściwej postawy. Na zakończenie Pan Prezydent podziękował za piękny występ i zwrócił uwagę jak ważne jest wychowanie najmłodszych w duchu miłości do ojczyzny, ale też do miasta, w którym żyjemy – Ełku. Na ręce Pani Dyrektor Anny Sierotko wręczył kolorowanki z najważniejszymi miejscami naszego miasta.