ANIOŁ EKOLOGII W „EKOLUDKACH” - 4 czerwiec 2011 roku

4 czerwca 2011 w Giżycku, podczas konferencji podsumowującej XI edycję Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur wicedyrektor Małgorzata Ignatowicz wraz z nauczycielką Anną Konopko odebrały przyznaną przedszkolu prestiżową statuetkę Anioła Ekologii. Statuetka została przyznana placówce w dowód uznania za wieloletni udział w akcji Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur organizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Centra Edukacji Ekologicznej. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia jak również z upominków, które otrzymało przedszkole. Placówkę obdarowano pomocami dydaktycznymi, grami planszowymi, układankami, koszulkami. Każdego roku dzieci czynnie uczestniczą w akcji. Wiosną cztero, pięcio i sześciolatki zaopatrzone w rękawiczki i worki wyruszają pod opieką swoich nauczycieli na sprzątanie. Każda z grup ma wyznaczony teren do sprzątnięcia. Są to okolice przedszkola i pobliski brzeg jeziora. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonują swoje zadanie. Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur jest zawsze organizowane przy ścisłej współpracy i wsparciu   Ełckiego Centrum Ekologicznego.