PRZEJAŻDŻKA KONNYM WOZEM - 3 czerwiec 2011 roku

Czerwiec przywitał nas falą upalnych dni. Pięciolatki 1 postanowiły wykorzystać słoneczną pogodę i 3 czerwca wybrały się na przejażdżkę konnym wozem. Zanim jednak wybrały się na wycieczkę, przypomniały i utrwaliły wszystkie zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas tego rodzaju wyjazdu. Zaopatrzone w plecaki z prowiantem oraz w dobry humor usadowiły się w wozie i ze śpiewem ruszyły w „nieznane”. Żegnali ich koledzy z innych grup oraz pracownicy przedszkola. Przejażdżka przez pobliski las zakończyła się na łące w Szeligach nieopodal jeziora Selment Wielki. Tam dzieci miały możliwość odpoczynku na łonie natury, obserwacji otaczającej je przyrody, uczestniczenia w zabawach ruchowych zorganizowanych przez nauczycielki. Przedszkolaki odbyły także spacer wzdłuż brzegu jeziora podziwiając piękno mazurskiego krajobrazu. Zakończenie wycieczki uwieńczyło ognisko i pieczenie kiełbasek, które dzieci pochłonęły z wielkim apetytem. Posiłek smakował tym bardziej, że każdy miał możliwość samodzielnego upieczenia chrupiącej kiełbaski.