Robimy kanapki - 25 marzec 2011 roku

Grupa „Biedronek” podjęła się wielkiego wyzwania- zrobienia zdrowych, smacznych i kolorowych kanapek. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty: masło, wędlinę, ser, chleb i oczywiście warzywa. Przedszkolaki rozpoznawały zgromadzone warzywa, wypowiadały się, które z nich lubią najbardziej i przypomniały dlaczego warzywa są tak ważne w codziennej diecie. Po starannym przygotowaniu stanowisk pracy i umyciu rąk wszyscy razem zabrali się do „roboty”. Każde dziecko przygotowało sobie kanapki z ulubionymi produktami. Na kanapkach można było ujrzeć serowe serduszka, pomidorowe kwiatuszki, majonezowe uśmieszki i wiele innych wymyślnych rzeczy. Wszystkie kanapki były piękne, kolorowe a po tym jak zajadały je dzieci można stwierdzić, że również bardzo smaczne.