Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI - 17 czerwiec 2011 roku

17 czerwca dzieci z grupy 5-latki 1 wybrały się na wycieczkę na Komendę Powiatową Policji w Ełku. Przedstawiciel policji oprowadził dzieci po budynku i odpowiadał na pytania przedszkolaków. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska, a nawet dotknąć, potrzymać i przymierzyć, takie akcesoria wyposażenia każdego funkcjonariusza jak: czapka, kamizelka, pałka, kajdanki i broń (oczywiście odpowiednio zabezpieczoną). Mogły także przejechać się wozem policyjnym na sygnale (po placu komendy). Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem policjantki i nauczycielki. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda areszt policyjny i dyżurka, z której koordynowana jest praca wozów policyjnych i gdzie trafiają wszystkie zgłoszenia i prośby o pomoc i interwencję policyjną. Dzieci miały możliwość wykazania się znajomością numeru alarmowego oraz wiedzą na temat pracy policji. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki podziękowały policjantom za ich trudną  i odpowiedzialną pracę oraz przekazały własnoręcznie wykonany upominek.