Poszukujemy Pani Jesieni - 7 października 2010 roku

Jak wszystkim wiadomo przedszkolaki uwielbiają wycieczki. Pięciolatki z grup 2 i 3 postanowiły w lesie Nadleśnictwa Ełk w Mrozach poszukać Pani Jesieni. W niezwykłej jesiennej scenerii dzieci słuchały ciekawych opowieści leśniczego: o zwyczajach zwierząt, prawach obowiązujących w lesie, o roślinności i pracy ludzi zajmujących się lasem. Dzieci miały możliwość obejrzenia na tablicach informacyjnych niektórych zwierząt i ptaków: dzika, wiewiórki, kuny, sójki, wróbelka, sroki, puchacza i wiele innych. Pan leśniczy zaprezentował gablotę z owadami i zwrócił pięciolatkom uwagę na konieczność dokarmiania zwierząt w okresie zimowym.

Kolejnym etapem wycieczki było ognisko, w oczywiście specjalnie do tego celu wyznaczonym miejscu.  Dzieci z wielkim apetytem zajadały kiełbaski tym bardziej, że same je upiekły. Przedszkolaki wróciły pełne wrażeń i wiadomości na temat lasu i jego ochrony.