Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny  - 21 marca 2011 roku

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy”. Z tymi słowami piosenki na ustach wyruszył pochód pięcio i sześciolatków 21 Marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Podtrzymując starą tradycję dzieci pomagały w przygotowaniu kukły Marzanny symbolizującej odchodzącą zimę, która teraz niesiona przez pierwszą parę pięciolatków otwierała wesoły i barwny orszak. Przedszkolaki graniem na grzechotkach, tamburynie i innych instrumentach przygotowanych przez siebie odstraszały zimę, a grupa maszerująca na końcu powiewając kolorowymi wstążkami witała wiosnę. Młodsze dzieci również uroczyście przywitały Panią Wiosnę i budzącą się do życia przyrodę. Z radością pożegnały  nad brzegiem jeziora Panią Zimę i szukały pierwszych śladów wiosny.